رآگهی
رآگهی
معرفی  کامل محله مجیدیه در تهران

معرفی  کامل محله مجیدیه در تهران

محله مجیدیه محله‌ای در شرق تهران است که خود به دو بخش مجیدیه‌جنوبی و مجیدیه‌شمالی تقسیم می‌شود. این تقسیم‌بندی به‌واسطه‌ی عبور بزرگراه رسالت – که به‌تازگی به بزرگراه سردار قاسم سلیمانی تغییرنام یافته‌است – از میان این محله صورت گرفته و به بخش واقع‌شده در بالای این بزرگراه مجیدیه‌شمالی و به بخش پایینی آن، مجیدیه جنوبی گفته می‌شود. این‌که کدام یک از این دو بخش برای سکونت مناسب‌تر اند و یا جایگاه اجتماعی بالاتری دارند کاملاً سلیقه‌ای‌ست و در هر کدام از این دوبخش می‌توان هم کوچه‌ و خیابان‌های باریک با خانه‌های فرسوده و قدیمی و هم خیابان‌های عریض و پوشیده از درخت با خانه‌های نسبتاً لوکس و مدرن پیدا کرد.

انتخاب این محله به‌عنوان محل سکونت می‌تواند چندین دلیل داشته‌باشد که دسترسی بسیار مناسب، هوای نسبتاً پاک، هزینه‌های خرید، رهن و اجاره‌ی متوسط، نزدیکی به محله‌های مرفه‌نشین پایتخت و جایگاه اجتماعی قابل‌قبول را می‌توان برخی از این دلایل دانست. در ادامه بیشتر در مورد محله مجیدیه در تهران خواهیم گفت.

محله مجیدیه به‌مثابه‌ی محله‌ای ارامنه‌نشین

بیش‌تر ساکنان پایتخت این محله را به محله‌ی ارامنه می‌شناسند. تمرکز سکونت هموطنان ارمنی در برخی از خیابان‌های این محله به‌ویژه در مجیدیه‌جنوبی بیش‌تر است و خیابان‌های استادحسن بنای جنوبی، 16 متری اول یا خیابان شهید همایی و 16 متری دوم یا خیابان اثنی‌عشری مهم‌ترین آن‌هاست.

بیش‌تر کسبه و مغازه‌داران در دو خیابان 16متری اول و دوم نیز هموطنان ارمنی بوده و به‌همین سبب غالب مشتریان آن‌ها نیز از همین قشر هستند که اگر به زبان آن‌ها آشنایی نداشته‌باشید ممکن است کمی در این محله احساس غریبی بکنید!

خیابان‌های ارزان مجیدیه

خیابان استاد حسن‌بنا به‌عنوان معروف‌ترین خیابان محله مجیدیه توسط بزرگراه قاسم سلیمانی به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود. این خیابان از سه‌راه ارامنه واقع در مجیدیه‌جنوبی تا میدان ملت در مجیدیه‌شمالی امتداد دارد و خیابانی کاملاً تجاری و پر از مغازه‌های مختلف با کاربری‌های متنوع است.

اگر قصد پیداکردن خانه‌ای با قیمت پایین و متوسط دارید سری به کوچه‌‌پس‌کوچه‌های این خیابان به‌ویژه در بخش جنوبی آن بزنید. در این خیابان هرچه به سمت میدان ملت نزدیک‌تر شوید قیمت خرید و رهن و اجاره‌ی مسکن در آن افزایش می‌یابد.

یکی ‌دیگر از خیابان‌هایی که می‌توان در آن‌ها خانه‌هایی ارزان پیدا کرد خیابان مسیل‌باختر واقع در جنوبی‌ترین بخش محله‌ مجیدیه‌جنوبی است. این خیابان از بزرگراه صیادشیرازی تا خیابان کرمان ادامه دارد و هرچه به سمت خیابان کرمان نزدیکتر می‌شویم بافت منطقه قدیمی‌تر و فرسوده‌تر شده و قیمت مسکن کاهش چشمگیری می‌یابد. خیابان کرمان هم یکی از محله‌های با قیمت متوسط رو به پایین است.

خیابان‌های گران‌تر مجیدیه

خیابان حاجی‌پور که در بخش جنوبی محله مجیدیه و از خیابان مسیل‌باختر تا بزرگراه قاسم سلیمانی واقع شده، یکی از خیابان‌های نوساز این محله‌است. کوچه‌های این خیابان عمدتاً عریض بوده و آپارتمان‌های چندین طبقه‌ی نوساز در آن‌ها خودنمایی می‌کنند.

خیابان‌های منصوری و محمدی به‌همراه خیابان‌های فرعی و کوچه‌های اطراف آن‌ها، با بافتی امروزی‌تر و خانه‌های نوساز محله‌های لوکس‌تری در مجیدیه‌شمالی هستند. خیابان‌های ذکر‌شده به همراه خیابان‌ها و کوچه‌های منتهی به میدان ملت و خیابان استادحسن بنای‌شمالی که عمدتاً به نام محله‌ی شمس‌آباد شناخته‌می‌شوند نیز از ظاهری مدرن، آپارتمان‌های نوساز و کوچه‌های پوشیده از فضای سبز برخوردارند. یکی‌دیگر خیابان‌‌های لوکس این محله خیابان امیرنیا یا گلزار است که در ادامه به محله‌ی نسبتاً مرفه‌نشینِ هروی ختم می‌شود.

معرفی  کامل محله مجیدیه در تهران

دسترسی به محله مجیدیه

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سکونت در محله مجیدیه دسترسی بسیار مناسب آن به‌واسطه‌ی نزدیکی به بزرگراه‌های سلیمانی، همت، امام‌علی و صیادشیرازی است. تقریباً در هر نقطه‌ای از تهران که باشید به‌راحتی و عمدتاً با ترافیک پایین از این بزرگراه‌ها می‌توانید به این محله دسترسی پیدا کنید.

اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را داشته‌باشید ‌می‌توانید از خط بی‌آرتی آرژانتین- علم‌وصنعت که دارای ایستگاه‌هایی در تقاطع بزرگراه سلیمانی با خیابان‌های استادحسن بنا، اثنی‌عشری و کرمان است، استفاده کنید.

ایستگاه‌های مترو صیادشیرازی واقع‌شده در تقاطع بزرگراه صیادشیرازی و خیابان مسیل‌باختر، مترو خواجه‌عبدالله‌انصاری واقع‌شده در تقاطع خیابان‌های بنی‌هاشم و خواجه‌عبدالله‌انصاری و مترو شهیدزین‌الدین واقع‌شده در تقاطع بزرگراه صیادشیرازی و پل‌گیلان نیز انتخاب‌های مناسبی برای دسترسی به این محله هستند.

مراکز خرید محله‌ی مجیدیه

محله مجیدیه نیز مانند سایر محله‌های تهران، مراکز خرید فراوانی دارد. چندین بازار میوه‌و‌تره‌بار شهرداری فروشگاه‌های زنجیره‌ای مختلف در خیابان‌های این محله قرار گرفته‌اند. مرکزخرید دنیای نور در این محله و در تقاطع بزرگراه رسالت و خیابان شهید کرد واقع شده که البته برخلاف معماری زیبای پاساژ، از رونق چندانی برخوردار نیست.

دسترسی به میدان هفت‌حوض در محله‌ی نارمک و مغازه‌ها و پاساژهای بسیار زیادی که در خیابان‌های اطراف این میدان قرار گرفته، آن‌را به بازار محبوبی بین اهالی محله‌ی مجیدیه تبدیل کرده‌است.

 تعمیرگاه‌های اتومبیل در این محله بسیار معروف هستند و حتی بسیاری از شهروندان تهرانی از غرب تهران برای تعمیر خودروی خود به این محله می‌آیند. بورس شیرآلات سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه، سینک، هود و جکوزی و وان حمام در مغازه‌‌ها و پاساژ‌هایی بسیار لوکس در سرتاسر خیابان بنی‌هاشم، یکی از مراکز خرید مهم این محله به‌حساب می‌آید.

مراکز درمانی محله مجیدیه

در خیابان‌ها و کوچه‌های مختلف این محله مانند هر محله‌ی دیگر، کلینیک‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز درمانی مختلفی قرار گرفته‌است، اما به‌جز بیمارستان چشم‌پزشکی بینا واقع‌شده در تقاطع بزرگراه سلیمانی و خیابان کرمان بیمارستان مجهز دیگری در این محله وجود ندارد. به‌سبب دسترسی مناسب این محله که پیش‌تر در مورد آن صحبت شد، دسترسی به بیمارستان‌های مجهز در محله‌های مجاور به‌راحتی امکان‌پذیر است.

بیمارستان‌های امام حسین در نظام‌آباد، لبافی‌نژاد و گلستان در پاسداران و خانواده در حوالی میدان‌سپاه برخی از این مراکز درمانی هستند.

سخن آخر

در این نوشتار به معرفی یکی از محله‌های شرق تهران یعنی محله مجیدیه پرداختیم. ویژگی‌هایی از قبیل قیمت متوسط، هوای خوب، دسترسی آسان و جایگاه اجتماعی مناسب می‌تواند شما را برای سکونت به این محله بکشاند. امیدواریم با مطالعه‌ی این نوشتار به اندازه‌ی موردنیازتان با محله‌ی مجیدیه آشنا شده‌باشید و این محله‌ی خوب را برای سکونت برگزینید.

برای اجاره خانه در مجیدیه یا ثبت آگهی رایگان خانه و آپارتمان در مجیدیه می‌توانید از اپلیکیشن راگهی استفاده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یک =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/apitir/ragahi.com/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/apitir/ragahi.com/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110